Ako začať s Anglinou..... všeobecne!

Začať je ťažké, čokoľvek čo chcete robiť a chcete to robiť dobré a efektívne si musíte nejako aspoň trochu naplánovať. Aj učenie jazykov – angliny, potrebuje malé plánovanie.

Na začiatok sa musíte rozhodnúť ako sa chcete učiť. Budete sa učiť sami doma, pomocou kníh a nejakých videí, alebo si nájdete učiteľa? A keď učiteľa tak ako? Jazyková škola a nejaký kurz? Či súkromné hodiny s lektorom?

Otázok je veľa a vy, pre efektívne a hlavne zábavné učenie musíte nájsť to správne pre Vás. Každý sme iný a preto každému vyhovuje niečo iné.

Ja osobne som za individuálne hodiny s lektorom. Ja a lektor. Sama sa doma neprinútim a nebaví ma to. Ja rada rozprávam a preto potrebujem niekoho kto ma bude počúvať, opravovať a hlavne odpovedať.

Zdroj: XZY, Krátky popis (Môže nemusí byť.)

Dám vám príklad: učím sa franinu už od detstva. Chodila som jazykovky a naučila som sa základy a potom som stagnovala. Našla som si súkromnú učiteľku. A potom ďalšiu. Táto posledná je super. Hodiny máme raz-dvarazy do týždňa a hodina je super. Gramatika, reading či listening a hlavne pokec. Bavíme sa tak ako keby sme pri káve sedeli (a niekedy aj sedíme len ja pijem vodu, lebo nemám rada kávu).

U nás v Jazykole máme individuálne hodiny, ktoré sú pripravené pre každého špeci. Nenájdete u nás 2 totožné hodiny. TO sa nedá. Každý sme iný.

Takže napríklad hodiny môže byť takáto: Študentka Danka, dospeláčka pracuje v kancelárii, hodinu začíname vždy pokecom, o dni, ktorý sme zažili, čo sme robili, jedli, čo bolo v práci prípadne čo bolo v predchádzajúce dni. Hoc čo zaujímavé alebo každodenné. Snažíme sa čo najdlhšie, čiže aj 30 -40 minút.

Ďalšia časť je gramatika. Prejdeme si niečo nové alebo zopakujeme staré, urobíme si cvičko a k tomu striedame readingy – listeningy alebo niečo podobné. No a nesmieme zabudnúť na nejakú hru. Kocky, kartičky, pexeso alebo hádaj na čo myslím či pantomíma.

Ale ako vravím, každá je iná a špeciálna. Každý študent musí vyskúšať čo ho baví a ako si to predstavuje. Preto v Jazykole máme skúšobnú hodinu, počas, ktorej sa viete opýtať čo vás zaujíma a hlavne sa rozhodnúť či vás to takto baví.

Ak máte záujem o skúšobnú hodinu, volajte 090494684 píšte jazykola@gmail.com alebo FB Jazykola.

S pozdravom,

Vaša BARA

Nezabudni zdieľať
Vytvorila BigWay.sk | Marketingová agentúra s výsledkami
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram